තායිලන්තය වෙලද නගරයක් උනත් අපි පාසලේ ග්ලෝබ් වැඩස‍ටහන ය‍ටතේ තවත් මිතුරන් හතරදෙනෙක් සමග තායිලංත‍යට ගියා පසුගිය අවුරැද්දේ අවසාන හරියෙ. එහෙ මෙහෙට වඩ කොහොමත් දියුනුයි තමා. බැංකොක් වල ප්ර ධාන ප්රපවාහන මාධ්යසයක් තමා ස්කයි ‍ට්රේොන් එක. එකට කියන්නෙ BTS කියල. සම්පූර්න පරිගණක ගත ජාලයකින් මෙහෙයවන්නෙ. මම ඒ ගැන පස්සෙ කියන්නම්. මේ ට්රේේන් එකේ එහෙ අය අපිව එක්කන් ගියා පන්තිප් ප්ලාසා කියල ‍‍ශොපින්ග් කම්ප්ලෙක්ස් එකක‍ට. ඒකෙ ති‍යෙන්නෙ පරිගණක හා අශ්රි ත ඒවම විතරයි. ගානත් හුගක් අඩුයි. ඇතුලු උනහම බිම ඉදන් බඩු. බඩු වගේමයි මාර සෙනග. අපි යද්දි සේල්. ඒක නිසා එච්පී ලගේ ප්රාලමොෂන්. එක කඩේක හිතට ඇල්ලුවෙ නැත්තම් අනිකෙ. ඔක්කොම අලුත් ගැජ‍ට්. ලැප්ටොප් එහෙ හැම තැනම. ඕනෙ බඩුවක් හොයා ගන්න පුලුවන්. අනික මෙහා‍ට එන්න හිතලවත් නැති ඒව එහෙ නිශ්පාදක සමාගමම විකුනනව. මම හිතන්නෙ මේකෙ කඩ දාහක‍ට වඩා. අනික එහෙ අයත් එක්ක ටිකක් කථා කලාම එක‍ට එකක් අඩු කරල හොදම එකක් ගන්න පුලුවන්. ඒ පැත්තෙ ගියොත් ගිහින්ම බලන්න.

Pantip Plaza – පන්තිප් ප්ලාසා නොහොත් පරිගණක නගරය

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *