ඉස්සරනම් ජංගම දුරකථනයකින් ඇමතුමක් ගන්නවට වඩා හැම වෙලාවෙම බලන්නෙ ස්ථාවර දුරකථනයකින් ගන්නයි. ඒත් දැන් තත්වය‍ බොහෝ වෙනස්. දැන් ජංගම දුරකතන ඇමතුම් ගාස්තු දාගෙන අඩු කරගෙන යනව. බොහෝවිට මේ හේතුව නිසා දැන් ජංගම දුරකථනය, ස්ථාවර දුරකතනයට වඩා භාවිතා කරන අය අනන්තවත් ඇති.

ඒත් මේ යන විදි හට ස්ථවර දුරකථන සේවා සපයන්නනුත් තම ඇමතුම් අඩු කලොත් කොහොමද? ඒත් ඒගැනනම් තාම ආරංචියක් නෑ. මොනව උනත් ලගදි ටෙලිකොම් අඩු කලා කීවට ආරමුභක ගාස්තු දාපු නිසා අඩුකිරීමක් උනේ නෑ වගේ. අනික ස්ථාවර දුරකථන වල ටෙලිකොම් ඇරෙන්න අනිත්වගෙ බද්ධත් 100%ට ආසන්න වෙන්නම වැඩිනෙ. ඉතින් ටෙලිකොම් අඩුකරන එක තමා ඇගට දැනෙන්නෙ.

අනික මගෙ නිගමනය‍ට අනුවනම් අපේ ප්‍රමුක පෙලේ වයර් රහිත ස්ථාවර දුරකථන සපයන්නන්ගෙ සේවාවත් හොන්ද නෑ. ඇමතුම් බොහෝ වෙලාවට ගන්න අමාරැයි. ලයින් බිසී. මේ අතින් ගත්තහම ටෙලිකොම් වයර් සබදතා මරැ. ඒකෙ මාසිකව නොමිලේ කථා කාලයකුතු හම්බෙන නිසා.

ස්ථාවර දුරකථන මිල අඩුවෙයිද?

3 thoughts on “ස්ථාවර දුරකථන මිල අඩුවෙයිද?

 • October 23, 2008 at 1:31 am
  Permalink

  මට කවුදෝ කිවුවා දැන් ටෙලිකොම් ලයින් පාවිච්චි කරන්නේ ඉන්ටර්නෙට් යන්න විතරයි කියල. ඒත් මම නම් හිතන්නේ නැහැ ගනන් අඩු කරයි කියලා.

  Reply
 • June 11, 2012 at 5:26 am
  Permalink

  Oh my goodness! an outstanding write-up dude. Thank you Nevertheless I

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *