මේ දවස්වල මොබිටෙල් කාඩ් හරි ‍රීලෝඩ් හරි දාගන්න ගියොත් බොහෝ කඩවල කියනව ඇති රීලෝඩ් ඉවරයි. කාඩ් නෑ කියල. මේක හැම කඩේම නෑ. මොබිටෙල් ශාඛාවල, ‍ෆුඩ් සිටි වල මේ අවුල නෑ. මේක තියෙන්නෙ බොහෝදුරට සාමාන්‍යය කඩවලයි. ඒකට හේතුව මොබිටෙල් සමාගම රීලෝඩ් හා කාඩ් සඳහා දෙන වට්‍ටම් අඩුකිරීමයි. ඒකට විරුද්ධව අදාල අය වර්ජනය. දැන් කීප දවසක ඉදන් බොහෝ තැන් වල රීලෝඩ් හෝ කාඩ් නෑ. සමහර අංක වලට මොබිටෙල් එකෙන් පණිවිඩත් එවල ෆුඩ්සිටි, එයාලගේ ශාඛාවලින් අදාල ගෙවීම් කරගන්න කියල. කෙසේවෙතත් මම යාලුවො දෙතුන් දෙනෙකුට මොබිටෙල් අඩවියෙන් රීලෝඩ් දැම්ම. අවුලක් නෑ

මොබිටෙල් වර්ජනේ

4 thoughts on “මොබිටෙල් වර්ජනේ

 • November 10, 2009 at 1:05 pm
  Permalink

  මම නං කාඩ් දාපු කාලයක් මතක නෑ 😀
  තාත්තගේ 4න් 1න් ෂෙයා කරනව 😉 ඒක හරි සිම්පල් ෆ්ලෑන් 1ක් 🙂

  Reply
 • November 10, 2009 at 1:27 pm
  Permalink

  අනේ ඔය මගුල මිනිස්සුන්ට එපාම වෙලා පලයන්…

  Reply
 • November 10, 2009 at 8:09 pm
  Permalink

  එහෙනං කතරගං දෙයියන්ගෙම පිහිටයි

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *