නව වෙනසකින් යුත් අලුත් අලුත් දේවල් හදුන්වා දෙන ඇපල් සමාගම දැන් iPad නමින් හුරුබුහුටි පරිගණකයක් හදුන්වා දී තිබේ. ඇත්තෙන්ම මෙය අතේ ගෙනයාහැකි පරිගණකයක්. iPhone එකේ මෙන්ම දැකුම්කලු තිරයක් මෙන්ම මල්‍ටි ටච් ස්ක්‍රීන් පහසුකම ඇති මෙය තාම වෙලදපොලට නිකුත් කර නැත.
අගල් 9.7 කින් යුතු කුඩා තිරයකින් සම්න්විත මෙය පොතක් මෙන් අතේ තබා අන්තර්ජාලයේ සැරිසැරීමට… ඊමේල් බැලීමට.. ‍ෆිල්ම් බලන්න.. යූ‍ටුයුබ් බලන්න.. iPhone එකේ වගේ හරව හරව ගේම් ගහන්න්.. තව Apple Application දාන්නත් මේකට පුලුවන්.
පැය 10ක් දක්වා බැටරි කාලයක් ඇති මෙම iPad ය‍ට භාහිරින් වයර් එහිතව කීබෝඩ්, හෙඩ්සෙට් හා විවිධ උපාංග සවිකිරීමේ හැකියාව පවතී. 7.2mbps දක්වා සහය දක්වන 3.5G තාක්ෂණයෙන් හා wi-fi තාක්ෂණයෙන් සමන්විත මෙම අතේගෙනයාහැකි පරිගණකය Apple A4 චිපයක්න් හා 16GB, 32GB, 64GB වලින් කැමති පරිදි තෝරාගත හැකි මෙය අතේ ගෙනයාමට අමතරව විවිධ ආකාරයෙන් භාවිතාකල හැකිය.

වැඩි විස්තර

Apple පරම්පරාවේ අලුත්ම සාමාජිකයා iPad

6 thoughts on “Apple පරම්පරාවේ අලුත්ම සාමාජිකයා iPad

 • January 28, 2010 at 5:00 am
  Permalink

  මෙච්චරකල් ඕකටනෙ පෙරුම් පුර පුර හිටියෙ……. ඔන්න ආවා. දැන් ඉතින් ගන්න තමයි තියෙන්නෙ. එච්චර ගනනුත් නැහැනෙ . හික්ස් ! 😛

  Reply
 • January 28, 2010 at 11:46 am
  Permalink

  ලොකු ගාණක් නෑ. ඒත් ලංකාවට එද්දි කොහොම වෙයිද දන්නෙ නෑ. ලංකාවෙ බලන්න ඕනෙ විකුණුම් මිල නෙවේ ටැක්ස්… හැබැයි ගානෙ හැටියට සාධාරණයි

  Reply
 • June 4, 2012 at 10:23 pm
  Permalink

  This article gives the light in which we can observe the reality. This is very nice one and gives in-depth information. Thanks for this nice article. 895675

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *