අපි වයිරස් ගාඩ් එකක් දාන්නෙ හොන්ද සිකියුරි‍ටි එකක‍ට, ඒකෙ ප්ර යෝජනය උපරිමය ගන්න ඒක යාවත්කාලීන කරන්න ඕනෙ. හැම මෘදුකාංගයම නිශ්පාදකයා කියන්නෙ එයාගෙ සොෆ්ට්්වෙයා එක හැම වෙලාවෙම අප්ඩේ‍ට් කරගන්න කියලයි. අනික අලුත් වෙන්න වෙන්න වැඩත් වැඩී. ඒක‍ට හොදම උදාහරනය තමා ෆයර්‍‍ෆොක්ස්‍, ඒකෙ අලුත් එක සුපුරැදු පර්දිම සම්පූර්ණ වැඩ සහිතව නොමිලේ ලබාදුන්නහම මිලියන ගානක් වේගෙන් බාගත්ත. ඒත් හැම එකටම මේක බලපාන්නෙ නෑත මොකද හැම එකම හැමදේම නිකන් ලබා දෙන්නෙ නෑ. ඉස්සෙල්ලාම වයිරස් ගාඩ් ගම්මුකෙත මේවගේ දිනපතා වගේ අප්ඩේ‍ට් නිකුත් වෙනව. ඒත් හැම එකම අප්ඩේට් කරගන්න බෑ. සමහර වි‍ට හුගක් අය‍ට මෙම අත් දැකීම ඇති. මෙකද සයිමන්ටෙක් හා ඒවීජී ඇරෙන්න ‍නිකන් දෙන හොන්ද වයිරස් ගාඩ් නෑ. ඒත් මේවත් කැස්පර්ස්කයි තරම් හොන්දම නෑ. මේවනම් නිකම් අප්ඩේ‍ට් කරගන්න පුලුවන්. ඒත් හොන්ද වයිරස් ගාඩ් එකක්… කැස්පර්ස්කයි වගේ ඒව දාන්නෙ ක්රැක් කරල. ඉතින් අප්ඩේ‍ට් කලාම හොර එකක් කියල අල්ලල අයින් කරනව. 

තව උදාහරණයක් ලෙස වින්ඩෝස් ගම්මු. ඒක අප්ඩේ‍ට් කළාම ‍හොර ඒව අල්ලනව. එක්ස්පීත් එකයි විස්ටත් එකයි. ඉතින් ප්රඋධාන එව ‍ඔහෙමන්ම් අප්‍‍ඩේට් කරන එක කොච්චර ප්රාසයෝගිකද?

How far, Update is Useful -අප්ඩේට් ‍වෙන එක හොන්දද නරකද?

One thought on “How far, Update is Useful -අප්ඩේට් ‍වෙන එක හොන්දද නරකද?

  • June 28, 2008 at 10:25 pm
    Permalink

    මම නම් පාවිච්චිකරන්නේ McAfee 7.1 නැතිනම් 8i. මොනවා කරන්නද? Orginal නම් නොවෙයි (crack කරලයි වැඩ කරන්නේ). ඒත් updating වලදි අවුලක් නැහැ.
    මම දැකපු විදියට NEt යන්න නම් හොඳ McAfee 9

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *