මම ලගදි ආයෙත් මොබ්ටෙල් දැම්ම. ඒකෙ අනෙක්වට වඩා ගාන අඩු උනා‍ට ප්‍රධාන ගැටලු දෙදක් තියනව, අනෙක් හැම සේවා සපයන්නම දෙන මිස්කෝල් ඇලර්‍ට් පහසුකම මොබිටෙල්ලගෙ පෙරගෙවුම් හිමියන්ට අහිමි. මෙයාල පසුගෙවුම් හිමියන්ට මේ පහසුකම දීල අවුරැද්දකටත් වැඩී. ඒත් තාම පෙරගෙවුම් හිමියන්ට නෑ. ඒ වගේමයි ඩයලොග් පාවිච්චි කරපු නිසා මේකේ පාරිභෝගික සේවාවට ගත්තහම එපාම උනා. පැයක් විතර ඉන්න වෙනව. ඒ මදිවට අහන ඒවට පැහැදිලි උත්තර දෙන්න දැන්නෙත් නෑ.

Smart Problem – ස්මාට් ගැටලු

2 thoughts on “Smart Problem – ස්මාට් ගැටලු

 • August 19, 2008 at 12:02 pm
  Permalink

  මොබිටෙල් GPRS MMS settings දාගන්න කියලා මම Nokia site එකෙන් තියෙන සෙටින්ස් එව්වා. WAP විතරයි අනික්වා නෑ. ඒකෙන්ම ඩයලොග් එකට දැම්මා. ඒක වැඩ. එකම ෆෝන් එකේ. මෙහෙම වෙලාවට මොබිටෙල් එපා වෙනවා. ඒත් ඉතින් ගාස්තු අඩු නිසා තියන් ඉන්නවා. ඇතුවත් බෑ නැතුවත් බෑ 🙂

  Reply
 • August 21, 2008 at 5:37 am
  Permalink

  සිරාවට…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *