දැන් මීට අවුරුද්දකට පෙර අපේ දුරකථන සබදතා හරියාකාරව ලියාපදින්චි කරන්න ඕනි කියල නීතියක් ආවෙනෙ. රටේ තිබුන් ආරක්ෂක තත්වය උඩ. ඒක නිසා මොබිටෙල් ටිගෝ හා හච් තම පාරිභෝගිකයන්ව නැවත ලියාපදින්චි ක‍ලා. ඩයලොග් කලින් හරියට ලියාපදින්චි කල නිසා වෙනස් අය විතරක් ආයෙ ලියාපදින්චි කලා. මේ ලියාපදින්චියෙදි මොබිටෙල් හා ටිගෝ තාවකාලික හැදුනුම්පතක් නිකුත් කලේ. ඒ හරි එක මාස 3ක් ඇතුලත දෙනව කියලනෙ. ඒත් ටිගෝ එකෙන් සමහරැන්ට නව ප්ලාස්‍ටික් කාඩ් එවල තිබ්බනෙ. ඒත් මොබිටෙල් එහෙම නෑ. ටිගෝ එවපු නැති අයයි, මොබිටෙල් අයයි තාම මාස තුනේ තාවකාලික හැදුනුම පතින්.

ඒත් මොබිටෙල් එකේ තිබ්බෙ අමුතුම් ලියාපදින්චි කිරිමක්. සමහර් තාවකාලික හැදුනුම් පත අතේ තියන් ආයේ ආයෙ ලියාපදින්චි කරනව. අයිති කරු කවුරු උනත් කමක් නෑ. තමාගෙ නමට ලියාපදින්චි කරගන්න පුලුවන්. ඒව එහෙමයි කියමුකො.

මම යාලුවෙක් එකක් සිම්පතක් ගන්න ගියහම මීට අවුරුද්දකට විතර කලින් යාලුවට වයස 18 නෑ කියල මගෙ නමට ගත්ත. ඒත් 18 පිරෙන්නත් කලින් ලියාපදින්චි කරන්න පුලුවන් නිසා මමත් එකක්ම ගිහින් මොබිටෙල් එකෙන් ලියාපද්න්චිකලා. එතකොට #132# න් පෙන්නුවෙ එයාලෙ විස්තරේ. ඒත් දැන් මාසෙක විතර ඉද්න් බලද්දි ඒකෙ තියෙන්නෙ ආයෙත් ම‍ගෙ විස්තරේ. හැබැයි එයාගෙ හැදුනුමපත් අංකය. අමුතුම ලියාපදින්චියක්.

ඒ වගේමයි මොබිටෙල් අප්‍රේල් 31ට කලින් ලියාපදින්චි කරන්නකීවනෙ. ඒ වෙනකම් හුගක් උපහාර පැකේජ වල #132# න් පෙන්‍නුවෙ ලියාපදින්චි කරල නෑ කිවලනෙ. ඒත් කාඩ් පතක් හිටන් දීල තිබ්බනෙ. ඒවගෙ දැන් නියම හිමිකාරයගෙ විස්තරේ වැටෙනව. ඒ අය ඒව නිකම්මලියාපදින්චි කරගෙන.

හැබැයි එයාටෙල් වල මේ කිසි දෙයක්  නෑ. දැන් නිකම් සිම් දෙනව රු 51ක රීලෝඩ් එකක්. එහෙම දෙද්දි අපේ අත්සනයි හැදුනුම්පත් පිටපතයි විතරයි ග්නනෙ. අඩු‍ගානෙ ඒ අයදුම් පත පුරුවන්නෙවත් නෑ. හිමිකාරත්වය පිලිබද තහවුරු කරගන්න විදිහකුත් නෑ. පරණ ඒවගෙවත්

මෙහෙමද ජංගම දුරකථන ලියාපදින්චිය

4 thoughts on “මෙහෙමද ජංගම දුරකථන ලියාපදින්චිය

 • May 28, 2009 at 8:37 am
  Permalink

  ඕව ගැන කියලා වැඩක් නෑ.මගේ යාලුවෙක් ලගදි Hutch එකක් ගත්තා. කිසිම විස්තරයක් නෑ. හැදුනුම්පතේ කොපියක් ඉල්ලගත්තා විතර්යි. සිම් පැක් එකේ තිබුන application ඔක්කොම අන්න තාම යාලුවාගේ මේසෙ උඩ

  Reply
 • May 28, 2009 at 10:12 am
  Permalink

  මේක මේ සෝඩා බෝතලේ කැඩුවා වගේ වැඩක්…. දැන් ඉතින් සැර ගිහිල්ල ඉවරයි… මගෙත් තාවකාලික හැදුනුම්පත් දෙකේ පුස් බැදිලද කොහෙදෝ… 😀

  Reply
 • May 29, 2012 at 10:04 pm
  Permalink

  We clean up on completion. This might sound obvious but not numerous a plumber in Sydney does. We wear uniforms and always treat your home or office with respect. 242240

  Reply
 • June 18, 2012 at 5:55 pm
  Permalink

  Hello, Neat post. There is an issue along with your site in web explorer, could test this

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *