දැන් ඩයලොග් සමාගම අන්තර්ජාලයේ නොමිලේ දෙන සේවාවන් කොපිකර ඒව සිය පාරිභෝගිකයන්ට ලබා‍දීමේ ක්‍රමවේදයක් අනුගමනය කරමින් සිටිනව. හැබැයි මුදලට. අවසන් වරට ෆෝන් බැකප් මුදලට දුන්න. දැන් ඩයලොග් මැසෙන්ජර්කියල සේවාවක් පටන් අරන්. කියන්නෙ ලංකාවෙ ප්‍රථම වරට කියල. ඒත් මේ සේවාව මුදල් ගෙවාම ගන්න දෙයක් නෑනෙ. ඒකට ඕනෙ තරම් ක්‍රම හා මෘදුකාංග අන්තර්ජාලෙ තියනව නිකම්.

මෙයාල මේකට ගූගල්ත් ගාවන්. කථාවෙ හැටියට මෙහෙමයි, ලංකාවෙ ප්‍රථම වරට ඕනෙ තරම් මැසේජ් කරන්න දැන් මාසෙකටම රැ 50/= යි කියල කියන්නෙ. ඒකට දෙන්නෙ ෆෝන් එකට දාගන්න මෘදුකාංගයක්. ඒක අන්තර්ජාලෙ හා සම්බන්ධ වී මෙම් මැසෙන්ජර් සේවාව සපයනව. කොටින්ම කියතොත් මේක චැට් කරන මෘදුකාංගයක්. වෙනසකට තියෙන්නෙ ඩයලොග් මැසෙන්ජර් කියල අලුත් සේවාවක් හදුන්වා දෙන එක. හැබැයි 50ට අමතරව අන්තර්ජාල සදහා GPRS ගාස්තු අයකරනව.

ඒත් මේ වෙනුවට ඕනෙ තරම් මෘදුකාංග නොමිලේ තියන්ව. Buddy,bing වගේ ඒව. මේ ජාව මෘදුකාංගයක් බාගත්තහම අප‍ට ගූගල් විතරක් නෙවේ, යාහූ, ලයිව් මැසෙන්ජර්, අයිඑම් වගේ ලෝප්‍රක‍ට මැ‍සෙන්ජර් සේවාවන් හා නොමිලේ එකම ෆෝන් එකෙන් එකවර සම්බන්ධවිය හැකි. bing මෘදුකාංගය ඒ අතර විශේෂයි. මොකද ඒකෙන් චැ‍ට් කරද්දි පැයක් චැ‍ට් කලත් රැ 2 – 5 අතර ගානක් අයවෙන්නෙ. සමහර විට රැපියලක්වත් නෑ. ඒත් මේ දෙන එක කොහොම එකක්ද දන්නෙත් නෑ. දිගට හරහට GPRS භාවිතා කරොත්….. ඉතින් මෙහෙම මුදල් දිදී ගන්නවට වඩා නොමිලේ දෙන ඒවා කොතරම් ලාබදායකද?

ඒත් අපේ සමහරැ මේව දන්නෙ නැතුව දාගන්නවනෙ. හැබැයි ආසාවක් තියනවනම් දාල බලන්න. මොකද මේක සැප්තැම්බර් 15 වෙනකම් නිකම් දෙන්නෙ. ඒත් GPRS  අයවෙයි. මේකට එම මෘදුකාංගය දාගත හැකි දුරකථනයක් අවශ්‍යයි.

Dialog Messenger (chat) මැසෙන්ජර් සේවාව මුදලට දීම

5 thoughts on “Dialog Messenger (chat) මැසෙන්ජර් සේවාව මුදලට දීම

 • August 16, 2008 at 4:34 am
  Permalink

  Mama mulin hithuwe unlimted kiwwama GPRS charges nathuwa athi kiyalai. Naththan itin munta rupiyak 50k masekata gewanne ahawal ekakatada?

  Mamath me gana blog satahanak liwwa ada ude:
  http://tinyurl.com/6e6hgr

  Reply
 • August 21, 2008 at 5:51 am
  Permalink

  උඔට bing ගැන කිව්වට thank කරපං.මාත් එලට මල් කඩනවා bing වලින්.sms වලට මාසෙට 1500යි.bing වලට 200යි.

  Reply
 • August 22, 2008 at 7:28 am
  Permalink

  Damn! Those DialogGSM suckers! They drive me nuts!!!

  Reply
 • May 18, 2011 at 3:41 pm
  Permalink

  Bing IM download karana link 1 denna puluwanda

  Reply
 • May 18, 2011 at 6:37 pm
  Permalink

  දැන් බින්ග් එක හොයන්න නෑ වගේ.
  get.ebuddy.com උත්සහ කරල බලන්න

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *